چگونگی تعویض سینک ظرفشویی آشپزخانه؟

(0 امتیاز)

چگونگی تعویض سینک ظرفشویی آشپزخانه؟

 

درباره سینک ظرفشویی باید گفت و گو کرد پس با ما همراه باشید 

اگر بنا به دلایلی مثلا:  سینک ۲ لگنه نیاز داشته دارید - سینک شما عمق کمی دارد - به دلیل کهنگی از سینک خود دلزده شده اید و یا به هر دلیلی از ویژگی های سینک ظرفشویی خود راضی نیستید به سادگی یاد خواهید گرفت که چگونه آن را با سینک ایده آل خود جایگزین کنید.

 

قدم اول – انتخاب و تهیه سینک جدید:

 اول اندازه و شکل سینک کهنه خود را یادداشت نمائید و سپس برای خرید سینک جدید به بازار بروید به دقت خواسته های خود را به فروشندگان بگوئید تا متناسب ترین مدل با نیازهای شما را معرفی کنند. حتما دقت داشته باشید که از برندهای معتبر و گارانتی دار خرید کنید.

دقت کنید که سینک، زدگی، پارگی و یا سوراخ نداشته باشد. اگر نمی خواهید اطراف سینک آب جمع شود بهتر است از سینکهای روکار انتخاب نمائید. سینکهای توکار نیاز به برش بر روی صفحه ی کابینت شما دارد. پس اگر پیش از این سینک روکار داشته اید می بایست سینک جدید شما نیز روکار باشد.مورد دیگری که در خرید سینک اهمیت دارد، همراه داشتن سیفون زیر آب مخصوص به آن است.

سیفون ظرفشویی شامل قطعاتی پلاستیکی است که آب را از زیر سینک به فاضلاب هدایت می کند، به دلیل اینکه سینکها ابعاد مختلف و نیز خروجی های آب گوناگونی دارند، نیازمند سیفون و زیرآب مخصوص به خود می باشند. پس حتما این مورد را از فروشنده بخواهید.

 

قدم دوم – جدا کردن شیر آب:

اگر شیر آب بر روی سینک کهنه شما نصب شده است ابتدا باید آن را جدا نمائید. برای این کار شیر آبی که در زیر سینک وجود دارد را ببندید. سپس شلنگی که به شیر ظرفشویی بسته شده است را از زیر آن باز نمائید. بعد از آن مهره هایی که شیر را به سینک متصل کرده است باز نمائید. حالا می توانید شیر را از بالا بیرون بکشید. دقت داشته باشید که مهره ها و واشر این شیر را در کیسه ای قرار دهید تا برای نصب مجدد آن به مشکلی بر نخورید.

 

قدم سوم – باز کردن سیفون و زیرآب ظرفشویی:

سیفون ظرفشویی شامل قطعاتی پلاستیکی است که آب را از زیر سینک به فاضلاب هدایت می کند. بسته به نوع سینک شما، انواع مختلفی دارد. ابتدا با استفاده از پیچ گوشتی دو سو از بالای سینک قطعه فلزی که در بخش خروجی آب سینک نصب شده است را باز کنید. سپس کافی است که قسمت خرطومی شکلی که داخل دیوار رفته است را از آن بیرون بکشید تا این مرحله را تمام کرده باشید!

 

قدم چهارم – جدا کردن سینک کهنه:

در این مرحله می بایست سینک کهنه خود را جدا کنید. برای این کار نیاز دارید همه ی اطراف سینک را ببینید و هرگونه اتصال را باز کنید. بسیاری از سینکها از زیر به کابینت متصل می شوند، برخی نیز برای محکم کاری بیشتر از بالا نیز به دیوار پیچ می شوند. بعد از باز کردن اتصالات با کاردک زیر سینک را از کابینت جدا نمائید. این قسمت با چسب سیلیکون (چسب آکواریوم) به کابینت زیرین خود متصل شده است.

 

 

چگونگی تعویض سینک ظرفشویی آشپزخانه؟
چگونگی تعویض سینک ظرفشویی آشپزخانه؟

 

 

قدم پنجم – تمیز کردن محل نصب:

برای اینکه بتوانید سینک جدید را به خوبی با چسب سیلیکون بچسبانید نیاز دارید که محل نصب را پاکسازی نمائید.

 

قدم ششم – چسب کاری کردن قسمتهای اتصال سینک:

در این مرحله می بایست با چسب سیلیکون به خوبی قسمتهایی که قرار است سینک بر روی آن سوار شود را جسب کار نمائید. چسب را به صورت نواری نسبتا ضخیم بر روی سطح کابینت بریزید.

 

 

چگونگی تعویض سینک ظرفشویی آشپزخانه؟
چگونگی تعویض سینک ظرفشویی آشپزخانه؟

 

 

قدم هفتم – قرار دادن سینک در محل نصب:

 سینک خود را بر روی محل نصب قرار دهید. خوب است که کمی سینک را در جای خود فشار دهید تا به خوبی بر روی کار سوار شود و چسب به خوبی فضای میانی را پر نماید.

 

قدم هشتم: بستن شیر و سیفون زیرآب:

طبق مراحلی که شیر آب را از سینک کهنه باز کرده بودید می توانید آن را به سینک جدید اتصال بدید. در مورد سیفون زیر آب نیز طبق نقشه ای که همراه سیفون جدید به شما تحویل داده اند قطعات را مونتاژ کنید و به سینک متصل نمائید. در این مرحله شیر آب را باز نموده و نحوه خروج آب را آزمایش نمائید. در صورت وجود هر گونه چکه ای سعی در محکم تر نمودن اتصالات داشته باشید. توجه داشته باشید آب بندی سیفون زیر آب تماما از طریق واشرهای آن انجام می شود و نیازی به استفاده از نوار تفلون نمی باشد و در این مورد بر خلاف تصور برخی از افراد، تفلون می تواند در آب بندی اشکال نیز ایجاد کند.

 

تعمیرکاران