دریل چیست و چه کاربردی دارد ؟

(0 امتیاز)

همانطور که قبلا درباره موارد ساختمانی گفتیم در نقاشی ساختمان ها باید به نکاتی دقت کنیم و باید لوزام جانبی آن ها را مد نظر بگیریم  و هرگز نباید امر نقاشی ساختمان را دست کم گرفت:  به طور مثال غلطک ها درنقاشی و اینکه به چه دلیل باید ساختمان را نقاشی کرد صحبت کردیم اما از موارد دیگر در امر ساختمان ها میتوانیم  دریل کاری را نام برد مثلا برای نصب تابلو به دیوار ها برای زیبا سازی و یا نصب لوازم سرویس های بهداشتی است....پس داشتن یک دریل خوب و مناسب برای ساختمان های مخصوصا مسکونی مورد نیاز است اما از آنجایی که هرکاری باید  یک متخصص خوب و کارشناس مجرب داشته باشد پیشنهاد ما به شما تعمیرکاران 24 است که در اسرع وقت و با امنیت بالا همیشه حاضر هستند....

پس با ما همراه باشید ..

 

دریل چیست ؟ 

دریل از پر مصرف ترین و پر کاربردترین ابزار ها در امور صنعتی حرفه ای و یا مصارف خانگی میباشد وظیفه اصلی دریل ایجاد سوراخ با قطر های مختلف در سطوح مختلف از جمله سطوح چوبی ، سطوح فلزی ، سیمانی و … می باشد اما به کمک برخی ابزار دیگر میتوان از دریل برای سمباده زدن ، باز و بسته کردن پیچ ، جلا دادن ، و یا حتی برش و … استفاده کرد .

 

 اجزای تسکیل دهنده دریل ها کدامند ؟ 

 کلید روشن و خاموش
کلید تنظیم سرعت چرخش
کلید فعال و غیر فعال کردن حالت چکشی


کلید قفل برای روشن نگه داشتن دریل
کلید تعویض جهت چرخش
عمق سنج برای تنظیم پیمایش مته در سطح مورد نظر
سه نظام
دسته نگهدارنده

 

 

دریل چیست و چه کاربردی دارد ؟
دریل چیست و چه کاربردی دارد ؟

 

 

نظام در دریل کاری به چه معناست و کاربرد آن چیست ؟ 

در کل برای دریل کاری باید به اصطلاح نظام های ان ها دقت کرد که ما درپایین به اختصار توضیحاتی داده ایم :

 

سه نظام :

سه نظام ها به دو دسته اتوماتیک و آچاری تقسیم می شوند که برای محکم کردن سه نظام دستی نیاز به آچار مخصوص می باشد که به آن آچار سه نظام می گویند ولی برای سه نظام اتوماتیک این فرآیند توسط دست به خوبی انجام می پذیرد .

 

چپ دست گشتن یا راست گشتن دریل ها چگونه است ؟ 

چپ گرد و راست گرد بودن به منظور استفاده از دریل به عنوان پیچ گوشتی حیاتی است. با وجود این حالت شما قادر به بستن و نیز باز کردن پیچ ها خواهید بود. در حالت عادی مته ها به صورت ساعت گرد (راست گرد) برای سوراخ کردن دیوار حرکت می کنند. این جهت حرکت برای بستن پیچ ها نیز درست است. ولی در صورتی که بخواهید پیچی را باز کنید نیاز دارید تا دریل شما به صورت پاد ساعت گرد (چپ گرد) بچرخد. این قابلیت از طریق دکمه ی ۲ حالته ای که بالاتر از دکمه اصلی دریل قرار دارد تنظیم می شود. مته‌ها در انواع و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که برای کاربردهای مختلفی مانند سوراخ کردن دیوار، چوب، آهن و … بکارمی‌روند.

 

 توجه : همانطور که دربالا دیدد برای داستن یک دریل خوب باید به چندین نکته حتما دقت کنید و از همه مهم تر در دریل کاری داشتن امنیت بالا هنگام دریل کاری است که از موارد بسیار ضروری در هتگام زدن یک دریل است ....لذا دریل ها از نظر کارکردی بسیار خطرناک هستند و یک لحظه غفلت در هنگام زدن دریل منجر به از بین رفتن دست یا خراب شدن کل کار است ...

 

 

دریل چیست و چه کاربردی دارد ؟
دریل چیست و چه کاربردی دارد ؟

 

 

تعمیرکاران