شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

(18 امتیاز)

 

شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

 

در شهرهای بزرگی همچون تهران، آلاینده های هوا صدمات بسیاری به نمای ساختمان وارد می کنند. گرد و غبار موجود در هوا به همراه آلاینده های ناشی از دود اتومبیل ها از جمله عواملی هستند که نمای ساختمان را سیاه و کثیف می نمایند.

شستشوی  نمای ساختمان یکی از مهم ترین قسمت هایی است که می بایست در نظافت فضای بیرونی ساختمان در نظر گرفت.

 

نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان در کلان شهرها ضرورتی است که در زیباسازی شهر هم تاثیر دارد. ساختمان هایی با چهره کدر نمای ناپسندی را در بافت شهری به وجود می آورند که خوشایند شهروندان نیست.

 

شستشوی نمای ساختمان برای بناهای قدیمی بسیار ضروری است. آلاینده هایی که بر روی سنگ های ساختمان می نشینند در اثر باران و با گذشت ایام موجب کاهش کیفیت نما می شوند که می بایست با شستشوی نما این مشکل را بر طرف کرد.

لزوم  نماشویی دوره ای برای ساختمان های اداری و مسکونی برهیچکس پوشیده نیست. هم زمان با نماشویی می توان اقدام به تعویض سنگ های فرسوده کرد تا از ریزش ناگهانی نما جلوگیری شود.

 

شستشوی نمای ساختمان مختص ساختمان های قدیمی نیست. اغلب ساختمان های نوساز نیاز به نماشویی دارند. در حین انجام پروژه ساختمانی و انجام سنگ کاری نما، سیمان باقی مانده در سنگ کاری باید تمیز شود و این کار در نماشویی بهخوبی انجام می شود.

 

انواع مختلفی از نمای ساختمان وجود دارد که هر کدام نیاز به شستشوی ویژه ای دارند عمده مواد به کار رفته در نما عبارتند از : نمای شیشه ای-نمای کامپوزیت -نمای رنگ شده و آستر شده -نمای سرامیک یا کاشی-نمای آجری-نمای سنگ و…

 

 

شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران
شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

 

شستشوی نمای ساختمان در زمره مشاغل سخت دنیا قرار دارد و کاری تخصصی محسوب می شوند. کارگران آموزش دیده و با تجربه با رعایت نکات امنیتی اقدام به این کار می کنند. با تمام اقدامات امنیتی احتمال خطر در این حرفه زیاد است. نماشویی با استفاده از دستگاه سندبلاست و یا واتر جت و هر دستگاهی که انجام شود باید اقداماتی را قبل از شروع انجام داد. در حالت کلی از ۳ طریق کارگران اقدام به شستشوی نمای ساختمان می کنند.

 

الف- استفاده از داربست
ب- استفاده از طناب
ج- استفاده از کمربند محافظتی


البته استفاده از داربست در شستشوی نمای ساختمان از لحاظ امنیتی ارجحیت دارد. داربست تکیه گاه مطمئنی برای کارگر بوده و هم زمان از کمربند محافظ هم استفاده می شود. در این صورت احتمال خطر بسیار کمتر خواهد شد. ارتفاع ساختمان تعیین کننده روش کار می باشد.

 

روش های شستشوی نمای ساختمان هم با توجه به نوع ساختمان و درجه کثیفی آن انتخاب می شود. در واقع همه ساختمان ها به یک نسبت کثیف نیستند و باید از روش های مشستشوی نمای ساختمانختلفی شستشو داده شوند. این کار هم از روش های مختلفی انجام می شود که متداول ترین آن این روش ها می باشند:

 

 

شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

شستشوی نمای ساختمان با آب : شستشو با فشار آب انجام می شود و نیازی به مواد شوینده قوی نیست. این روش مناسب ساختمان هایی است که کمتر جرم و کثیفی دارند و تنها گرد و غبار بر روی سطح بیرونی ساختمان نسشته است و نما کمی کدر شده است. آب به تنهایی در بازگشت جلای ظاهری کفایت می کند.

 

نماشویی با آب و سیلیس: اگر ساختمان دارای جرم های سخت و لکه های قدیمی باشد بهتر است این روش انتخاب شود تا آثار به جای مانده از آلاینده ها به خوبی بر طرف شود.

 

 شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

 

اسید شویی نمای ساختمان: با این روش نماشویی می توان تمیزی و جلای بسیاری از سنگ های ساختمانی را بهبود بخشید. اسید شویی در تغییر ظاهر نما و حفظ زیبایی آن بسیار موثر است و از این رو در ساختمان هایی که بسیار کثیف هستند استفاده

می شود.

 

 

مولفه های زیادی بر قیمت نماشویی تاثیر دارد از جمله ارتفاع ساختمان و تعداد طبقات تعیین کننده قیمت نماشویی است. ارتفاع تعیین کننده روش کار است در واقع باید در نظر گرفت که برای انجام نماشویی ساختمانی با ارتفاع مشخص، نیاز به  داربست هست یا خیر. داربست می تواند هزینه اضافی داشته باشد.

 

 شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

 

سال ساخت ساختمان و عمر آن نیز عامل موثری در تعیین قیمت نماشویی است. کثیفی و آلودگی ساختمان های قدیمی بیش از ساختمان های جدید است و از طرفی عمر سنگ و شکستگی سنگ نما نیز در نظر گرفته می شود. در اکثر ساختمان های قدیمی نیاز به ترمیم و پیچ و رولپلاک سنگ هاست که می تواند همراه با نماشویی با کارفرما توافق شود. متخصصین تعمیرکاران آماده انجام نماشویی در مناطق ۲۲ گانه تهران هستند.


شستشوی نمای ساختمان ها و شستشوی نما ی برج های مسکونی و اداری و تجاری,دسترسی با طناب ROPEACCESS

شستشوی نما گروه دیان آماده خدمات نماشویی و شستشو کلیه نماهای آجری,شستشوی نمای سیمانی,شستشوی نمای سنگی وشستشوی کلیه نماهای شیشه ای و کامپوزیت می باشد.

 

 

شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران
شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

 

 

شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

  

شستشوی نما های گوناگون:


حفظ و ضرورت تمیز کردن نمای ساختمان ها و برج های مسکونی و تجاری و اداری و صنعتی و تفریحی و هتلها و بیمارستان ها با توجه به اهمیت تمیزی در جذب مسافران و مردم موجب این میشود.

که صاحبان ساختمان ها و مراکز دولتی و غیر دولتی به امر شستشو نما و پاکیزگی نمای ساختمانهایشان با اهمیت و دقت بیشتری بپردازند.  


شستشوی نمای ساختمان چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


آلودگی هوا,باران های اسیدی و آلوده و هزاران عامل محیطی دیگر باعث میشود در کمتر از یکسال نمای ساختمان شما کثیف شده و زیبایی خود را از دست میدهد.

تیم دیان راپل بیش از 5سال است که فعالیت نماشویی و شستشو نما خود را بصورت حرفه ای در اقصی نقاط ایران به صاحبان ساختمان های بلند و برجها ارايه میدهد.

نماشویی دیان راپل با بهره گیری از تجهیزات مدرن و اتوماتیک و پرسنل تعلیم دیده نمای ساختمان شما را مانند روز اول زیبا و تمیز میکنند.

همانطور که از نام آن پیداست نماشویی یعنی شستشوی نمای ایده آل برای ساختمان ها.

که در مواقع کثیفی یا وجود مواد و یا مصالح ساختمانی در نمای ساختمان استفاده میشود.

در واقع هدف از آن از بین بردن مواد و مصالحزایدی است که در نمای ساختمان وجود دارد.

 

شستشوی نما به دو صورت باید مورد بررسی قرار گیرد:

موسسه یا گروهی که مسئولیت شستشوی نما و نماشویی ساختمان شمارا بر عهده میگیرد.

مواد و ابزار آلاتی که جهت شستشوی نمای ساختمان شما مورد استفاده قرار میگیرد.

 

نماشویی و شستشو نما ی ساختمان ها:

شستشوی ساختمان و نماشویی با کمترین قیمت و کیفیت عالی در تهران

شستشوی نمای ساختمان مرتفع بدون داربست و با تکنیک دسترسی با طناب و با قیمت توافقی.

اصول شستشوی نمای ساختمان و نماشویی

شستشوی نما ی سنگی, اصول و قواعد خود را دارد.

بسته به نوع سنگ استفاده شده در نما باید از مواد تمیز کننده و ابزار ویژه نوع سنگ استفاده گردد.

 

بیشترین موارد کاربرد سنگ در ساختمان,در نمای ساختمان است.

نمای ساختمان دائما در معرض شرایط جوی نظیر باران, یخبندان,آفتاب و آلایندها است.

لذا سنگ نما باید ویژگیهای خاصی داشته باشد تا بتواند در برابر این عوامل دوام بياورد.

 شست و شوی ویوی ساختمان های اداری در تهران

تعمیرکاران