آموزش سرویس پکیج بوتان

(1 امتیاز)

آموزش سرویس پکیج بوتان

 

در گذشته به طور مختصر از سرویس پکیج دیواری صحبت کردیم و مراحل آن را در 12 بند توضیح دادیم اما این مقاله تنها مختص به سرویس پکیج دیواری بوتان می باشد، در نظر داشته باشید که تفاوت انواع پکیج دیواری معمولا در شکل ظاهری یا ولتاژ آنهاست و از لحاظ نحوه عملکرد و قطعات تفاوت چندانی ندارند.

از مارک های معروف پکیج دیواری بوتان می توان Optima، Alta ،Calda Venezia را نام برد.

 

تمامی مراحلی که در مقاله سرویس پکیج دیواری از آنها سخن گفتیم شامل سرویس پکیج بوتان نیز می شود و همچنین در سرویس پکیج بوتان انجام موارد زیر نیز لازم است:

آموزش سرویس پکیج بوتان

 
چک کردن سنسورها: از وظایف سنسورتبدیل کمیت های فیزیکی معین به کمیت الکتریکی می باشد، اگر سنسور خوب کار نکند و نسبت به دما حساسیت لازم را نداشته باشد عملکرد پکیج را مختل می کند.

اسید شویی: زمانی که پکیج رسوب گرفته است با استفاده از یک پمپ اسیدشوی اقدام به رسوب گیری می کنیم، بهتر است برای انجام این کار از پمپ کولر و جوهرنمک استفاده نشود، دقت کنید که از اسید رقیق بهره برده و حتما از دستکش و ماسک مخصوص استفاده کنید.

استفاده از صافی: در صورت وجود صافی در سر راه برگشت پمپ آن را تمیز کرده ( اگر صافی گیر داشته باشد احتمال هواگرفتن رادیاتورها وجود دارد) و همچنین اگر صافی وجود ندارد یک صافی مناسب بر سر راه آن مسیر قرار دهید.

 

 

آموزش سرویس پکیج بوتان
آموزش سرویس پکیج بوتان


سرویس، تنظیم و تست قطعات: در پکیج شوفاژ دیواری بوتان بعضی قطعات مانند فلو رگلاتور، قطعات فن، مشعل، الکترودها، مبدل ها، NTC، ایرونت، قطعات هیرولیک های چپ و راست، محدود کننده آب، شلنگ ها ( اطمینان از عدم پوسیدگی ) باید بررسی شوند و سرویس آنها انجام گیرد.

سرویس پمپ: برای بهبود کار پمپ حتما آن را سرویس کرده ( استفاده از مواد شوینده مانند مایع ظرف شویی برای لغزنده کردن رتور مجاز است)

قبلا اشاره شد که سرویس پکیج بهتر است به صورت دوره ای انجام شود و نیز برای سرویس پکیج دیواری بوتان بهتر است هر 6 ماه یکبار اقدام به سرویس پکیج کنیم زیرا زمانی که پکیج در حالت تابستانه است، آبی که از زمستان در پکیج بوده باعث رسوب گرفتگی در مسیر مدار گرمایش می شود و لازم است که بعضی قطعات مانند محدود کننده آب تعویض شود، اگر

رسوب گیری به خوبی انجام نشود گردش آب هم دچار مشکل می شود.

آموزش سرویس پکیج بوتان
آموزش سرویس پکیج بوتان

 

آموزش سرویس پکیج بوتان


یکی از مشکلات اصلی هنگام تعمیر پکیج مسئله سرد و گرم شدن آب است زیرا زمانی که دستگاه از حالت زمستانه وارد حالت تابستانه می شود و شیر سه طرفه می خواهد عمل کند مسیر دچار رسوب گرفتگی است و این عمل را دچار مشکل می کند، با انجام به موقع سرویس پکیج از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.
                 


     نشتی آب را در سیستم بگیرید، افت فشار آب در مدار گرمایش می تواند ناشی از نشتی سیستم باشد.
    فاصله بین الکترود جرقه زن و مشعل به طور مناسب تنظیم شود.


    استفاده از قطعات گاز شهری به جای گاز مایع خطر انفجاری روشن شدن را به همراه دارد.
    با استفاده از شیر هواگیر اتوماتیک عمل هواگیری را با دقت انجام دهید.


    فشار گاز و فشار آب را در حد مطلوب و مناسب تنظیم کنید.
    همه قطعات را از جمله رادیاتورها را تمیز کرده و به اصطلاح برق بیندازید.
    در آخر عملکرد قطعات و پکیج را تست کرده و از سرویس مناسب خود مطمئن شوید.

آموزش سرویس پکیج بوتان


پکیج های بوتان در مدل ها و انواع مختلفی با ظرفیت و ولتاژ متفاوت در بازار عرضه می شوند و گفته شد که معمولا عملیات سرویس پکیج به صورت یکسانی است و بسته به نوع دستگاه تفاوت های ناچیزی دارند، قبل از انجام سرویس پکیج یا هر عملیات دیگری بر روی پکیج دیواری حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و درصورت ایجاد هرگونه سوال تیم تاسیسات  تعمیرکاران  ساعته آماده پاسخ گویی می باشد.

تعمیرکاران