معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه

(0 امتیاز)

معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه:

  سینک ها از نظر جنس به چند دسته تقسیم می شوند.سینک استیل ،سینک شیشه ،سینک گرانیتی که برای اشنایی بیشتر در این مقاله هرکدام را شرح خواهیم داد:

 

سینک گرانیتی :

سینک گرانیتی از سنگ گرانیت،رزین و مواد دیگر ساخته شده است که در رنگ های مختلف قابل ارائه می باشد. ایرادهایی که در این نوع سینک وجود دارد:عرق کردن زیر لگن ها،شکسته شدن،ترک خوردن،و مشخص شدن لکه ی آب در مدل های بی کیفیت.افرادی که میخواهند از سینک های رنگی خریداری کنند باید به کیفیت بالای جنس توجه بیشتری کنند

 

سینک شیشه ای :

سینک شیشه ای در سال های قبل در بازار رایج بود ولی به علت مشکلات زیادی که در این مدل وجود داشت خرید و فروش این مدل به شدت کاهش یافت.مشکلاتی که در این مدل به وجود می اید: نمایش لکه اب و خط و خش فراوان، درصد شکستگی بسیار بالا،احتمال اب افتادن زیر رنگ،احتمال جدا شدن لگن از صفحه و مواردی دیگر.

 

معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه
معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه

 

سینک استیل :

سینکهای استیل رایج ترین مدل لگن ظرفشویی در آشپزخانه میباشد که دارای مدل روکار ، توکار ، زیر کار میباشد. 

 

سینک استیل توکار:

 جهت نصب سینک استیل توکار صفحه کابینت برش داده می شود و سینک از بالا روی چوب یا سنگ نصب خواهد شد.این مدل یکی از پر فروش ترین نوع سینک در بازار میباشد.

 

سینک روکار:

سینک روکار دارای یک چهارچوب می باشد و صفحه کابینت جلو و عقب این سینک قرار نمی گیرد.و سینک در کنار دیوار نصب می گردد.این مدل برای افرادی پیشنهاد میشود که به خراب شدن چوب پشت سینک حساسیت زیادی دارند.

 

لگن ظرفشویی زیر کار :

 لگن ظرفشویی زیرکار برای اشپزخانه هایی که از صفحه کورین استفاده می کنند نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. و طریقه نصب و استفاده آن به اینگونه است که صفحه کورین برش داده شده و لگن از زیر نصب میشود.

 

 

معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه
معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه

 

 

چگونه سینک خوب را تشخیص بدیم؟

 

در بازار محصولات با انواع مختلفی از رنگ و طرح دیده می شوند که تشخیص اینکه کدام محصول خوب یا بد است کمی دشوار است ما به شما کمک می کنیم تا با خواندن ایم مطلب محصول بهتر را انتخاب نمایید.

 

عمق لگن :

لگن های ظرفشویی دارای عمق لگنهای متفاوت هستند . 14 سانت ، 18 سانت ، 20 سانت و 22 سانت که هرچه عمق لگن بیشتر باشد کیفیت سینک بالاتر خواهد بود

 

ضخامت ورق :

ضخامت های ورق موجود عبارتند از 0/6 ، 0/8 ، 1 ، 1/2 میلیمتر میباشد هرچه ضخامت بالاتر کیفیت محصول بالاتر

 

معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه
معرفی انواع سینک ظرفشویی اشپزخانه

 

نوع ورق :

استیل ساده یا آجدار:

جهت خرید سینک سعی کنید حتی الامکان استیل آجدار خریداری نکنید درسته که خط بر روی این مدل از محصولات نخواهد افتاد ولی تمیز کردن آنها بسیار دشوار می باشد.

 

بعد از خرید سینک به هیچ عنوان برای تمیز کردن آن از مواد اسیدی مثل رخشا ، من ، جوهر نمک ، اسید ، وایتکس و.. استفاده نکنید . بهترین ماده برای تمیز کردن سینک مایع ظرفشویی ، مخلوط سرکه و آب ، پلیش های سینک مانند سیف کرمی میباشد.

 

 

تعمیرکاران