نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

(2 امتیاز)

نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور یکی از مدل های پکیج های گرمایشیپکیج ایران رادیاتور است که به منظور گرم کردن محیط در اماکن مسکونی و تجاری کاربرد دارد، این دستگاه که با جریان آب گرم کار می کند و گرمای خود را ازطریق سطح تبادل کننده گرما به محیط منتقل می کند،

با شروع فصل سرما احتیاج به راه اندازی و تنظیم مجدد دارد تا بتواند مانند گذشته کار کند و بازدهی مناسب را داشته باشد، در مقاله ذیل از نحوه راه اندازی این پکیج سخن خواهیم گفت، علاوه بر این برای اطلاع از چکونگی تنظیم این پکیج می توانید به مقاله تنظیم پکیج ایران رادیاتورمراجعه فرمایید.

نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور


برای راه اندازی هر پکیجی چه ایران رادیاتور و چه مارک های دیگر استفاده از دفترچه راهنما و کمک گرفتن از فرد متخصص به روند بهبود کار کمک می کند، راه اندازی پکیج ایران رادیاتور شامل مراحل زیر است:

تست گازبندی:  از عدم نشتی لوله های مربوط به گاز و رگولاتور گاز اطمینان حاصل نمایید.

هواگیری: در داخل دستگاه پکیج و سیستم رادیاتورها هیچگونه هوایی نباید وجود داشته باشد زیرا وجود هوا کارایی پکیج را پایین می آورد و ممکن است دلیل گرم نشدن شوفاژ رادیاتورها باشد، درصورت وجود هوا، اقدام به هواگیری کنید اما دلایل دیگری نیز برای این امر وجود دارد که در مقاله علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور به آنها اشاره شده است.

 

نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور
نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور


کنترل عملکرد درست پتانسیومر: دمای شوفاژ را کنترل کرده و مطمئن شوید که مشعل ها به موقع خاموش و روشن می شود.

کنترل دمای آب گرم مصرفی: کنترل کنید که دمای آب مصرفی در ابتدای روشن کردن دستگاه 45 درجه سلسیوس بیش از دمای آب سرد اولیه باشد.

کنترل فلوسوییچ آب: عملکرد صحیح مشعل را با سه بار خاموش و روشن کردن آن بررسی کنید.

کنترل دمای مدار گرمایش: از فشار مناسب آب و خاموش و روشن شدن پکیج در دمای معین مطمئن شوید.

کنترل عملکرد جرقه زن: روشن شدن مشعل به وسیله جرقه زن را با چشم کنترل کنید.

و اما در راه اندازی پکیج ایران رادیاتور نیز مانند دیگر پکیج ها رعایت موارد بالا الزامی است


و مدار آب گرم مصرفی، مدار شوفاژ و سیستم گازرسانی باید هواگیری شوند: آب سرد ورودی دستگاه را باز کرده و سپس با با بازکردن شیر آب گرم مصرفی اقدام به هواگیری سیستم آب گرم مصرفی می نماییم


 عقربه گیج فشار را به مقدار 1.5 بار می رسانیم و در این حالت سیستم پکیج را هواگیری می نماییم، درصورتی که این مقدار تنظیم نباشد امکان انفجاری روشن شدن دستگاه وجود دارد.


   نهایتا با بازکردن شیر دستی گاز، از نشتی یا عدم نشتی گاز اطلاع حاصل کرده و درصورت نیاز مسیر گازرسانی را هواگیری می کنیم.


اگر هواگیری به درستی انجام نشود گرمای لازم تولید نمی شود. (برای اطلاعات بیشتر به فیلم آموزشی هواگیری در سایت مراجعه شود) و نیز درصورت مشاهده یخ زدگی در گرمایش مرکزی از خالی کردن کل آب خودداری کرده و و از ضد یخ مخصوص استفاده نمایید.

پس از راه اندازی پکیج و طی مدت زمانی بازدهی دستگاه به مرور کاهش می یابد و نیاز به سرویس دارد، از این رو برای اینکه خودتان بتوانید این کار را انجام دهید، مقاله سرویس پکیج ایران رادیاتور است.


مشاهده خرابی قطعات یا عملکرد نامناسب پکیج در هنگام راه اندازی هشداری برای تعمیر پکیج و سرویس پکیج است.

نحوه راه اندازی پکیج ایران رادیاتور


در هنگام نصب دستگاه از نصاب خود بخواهید مراحل راه اندازی را به تفصیل توضیح داده و برای تعمیر پکیج از تکنسین مجرب کمک بگیرید اما اگر در این زمینه تجربه دارید مقاله تعمیر پکیج ایران رادیاتور به شما کمک خواهد کرد.

تعمیرکاران