چرا باید ساختمانم را نقاشی کنم ؟

(0 امتیاز)

در وهله اول باید درباره اینکه چرا باید یک ساختمان را رنگ و یا به اصطلاح نقاشی کنیم توضیحاتی خواهیم داد تا شما مشتری عزیز بهتر و راحت تر بتوانید درباره این مساله تصمیم گیری نمایید...و با اطمینان خاطر بهتری بتوانید منزل و یا ساختمان خود را رنگ کنید ..

 

رنگ چیست ؟

رنگ کردن ساختمان  یکی از راهکارهای مهم و اساسی در امر ساختمان است که با استفاده از همین رنگ کردن ساختمان محیط منزل و یا دیوارهای ساختنمان خودرا رنگ و نقاشی کنید..برای اینکه شما خواننده عزیز درباره این امر یعنی نقاشی ساختمان بهتر و راهکارهای بیشتری و اطلاعات اساسی تری داشته باشید با ما یعنی گروه جوان و همیشه حاضر آنلاین تعمیرکاران  24 همراه باشید تا بتوانید مطمین و ایمن در امر امور ساختمانی خود موفق و با رضایت کامل تری اقدام نمایید ....

 

پس با ما همراه باشید ...

 

چرا باید ساختمانم را نقاشی کنم ؟
چرا باید ساختمانم را نقاشی کنم ؟

 

 چرا نقاشی؟ 

نقاشی یک سبک تقریبا قدیمی برای تغییر دادن محط منازل و در کل ساختمان های تجاری مسکونی و اداری است که تنها با استفاده چند نیروی انسانی که از عوامل مهم در این زمینه می باشد و رنگ ها که در روی ساختمان ها زده میشود و قلمو انجام میشود ...

 

در بسیار یاز مورد ها دیده شده است که برای تمیز کردن و نوسازی محیط اطراف و همچنین از بین رفتن ترک دیوار و در کل تغییر دکوراسیوون داخلی و خارجی ساختمان ها از نقاشی دیوار استفاده می نمایند که با اطمینان خاطر کامل باید بگوییم که در بیشتر جوامع بشری هم با موفقیت و با جلب رضایت از مشتری تمام شود و تحویل مشتری داده شود لذا برای انجام نیاز به چند  راهکار است...

 

که ما در ادامه همین مطلب به آن ها می پردازیم :

 

همامطور که گفتیم نقاشی ساختمان را به راحتی می‌توان یکی از مهمترین روش‌ها برای ایجاد یک فضای جدید در ساختمان دانست زیرا هر ساختمان  و خانه‌ای پس از مدتی حال و هوای کسالت آوری به خود گرفته و بهترین راه ایجاد تحول در فضای آن خانه نقاشی ساختمان است. از جهتی دیگر نقاشی ساختمان را می‌توان یکی از ارزان ترین روش‌ها برای ایجاد تغییر و تحول در فضای یک خانه دانست.

 

 عقبه ای درباره نقاشی ساختمان : 

در حال حاضر در عصری زندگی ‌می‌کنیم که پیدا کردن یک رنگ مناسب برای ساختمان که از جهتی با روحیات و ذائقه شخصیتان نیز هماهنگ باشد کار بسیاری راحتی ولی اگر به تاریخچه نقاشی ساختمان نقاشی بیاندازیم شاید تعجببرانگیز باشد که بدانید تاریخچه نقاشی ساختمان به بیش از 40 هزار سال می‌رسد! حتی برخی از پژوهشگران تاریخچه این موضوع را تا عصر انسان‌های نخستین نیز حدس زده‌اند زیرا طبق تحقیقات به عمل آمده انسان نخستین نیز با استفاده از مواردی همچون خون حیوانات، تنه و ریشه درختان دیوارهای غاری که در آن زندگی می‌کردند را رنگ آمیزی می‌کردند.

 

 شاید برای شما خواننده عزیز سوال پیش بیایید که چگونه یک نقاشی عالی میتوانیم داشته باشیم لذا خواهان این هستیم که برای پاسخ به سوال خود با ما همراه باشید: 

 

 در سال 1318، اولين کارخانه تولید رنگ در کشور به نام رنگ‌سازی ايران اقدام به توليد و عرضه رنگ روغــنی كارخانه‌ای نمود و بعد از آن کمپانی‌هایی همچون رنگ سرو و رنگ شمس فعاليت رنگ‌سازی خود را آغاز کردند. در آن دوران هنوز رنگ‌های روغنی کارخانه‌ای با استفاده از روغن‌های گياهی و پودرهای معدنی توليد می‌شـد و اين امر تا سال 1341 كه اولين محصول رنگ روغنی با استفاده از رزين الكيد توسط کمپانی پلاسكار به بازار عرضه گرديد، ادامه داشت. رنگ پلاستيک بر پايه پلی وينيل استات برای مصارف ساختماني نيز براي اولين بار در سال 1338 توســـط شركت پلاسكار توليد و عرضه شد و پس از آن شركتهاي هاويلوكس، رنگين، ديروپ، سوپر رنگ از سال 1341 تا 1347 به تدريج، رنگ پلاستيك خود را به بازار عرضه نمودند.

 


به طور جد می‌توان گفت که سال 1344 آغاز کننده یک انقلاب عظیم در صنعت تولید رنگ ایران دانست زمانی که شرکت‌هایی همچون شركتهاي تاباشيمي، ديروپ ايران، رنگين، سوپررنگ و پارس پامچال پا به عرصه تولید رنگ برای نقاشی ساختمان گذاشته و محصولات جديدي مانند لاكهای روي چوب، رنگهاي هوا خشك و كوره‌ای صنعتي و رنگهاي تعميري خودرو را به بازار عرضه کردند..

 

 همانطور که خواندید تارییخچه رنگ و نقاشی ساختمان به هزاران سال پیش بر میگردد اما تاریخچه در ایران و در کشورعزیزمان چگونه است با ما بمانید : 

 

 

چرا باید ساختمانم را نقاشی کنم ؟
چرا باید ساختمانم را نقاشی کنم ؟

 

 

تاریخچه نقاشی در ایران 

 نقاشی ساختمان در ایران از هنگامی که شهرهای نوین به وجود آمده و در این شهرها ساختمان‌هایی به‌فرم اروپا ساخته شد، رواج یافت؛ البته نخست تنها شاهان و درباریان، کاخ‌ها و خانه‌های خود را می‌توانستند رنگ کنند زیرا رنگ‌های مورد به‌کارگیری از اروپا می‌آمد و در ایران تولید نمی‌شد؛ به این دلیل هزینه‌ی رنگ‌آمیزی بسیار بالا می‌رفت و در توان هر کسی نبود تا خانه‌ی خود را رنگ کند. اما رفته رفته و با ساخت کارخانه‌های تولید رنگ در ایران، در توان بیش‌تر همگان بود تا خانه‌های خود را رنگ‌آمیزی کنند.


براي آشنایی دقیق‌تر با تاريخچه و سابقه صنعت رنگ كشور به سالهاي 1300 باز می‌گرديم كه استادكاران و نقاشان، رنگ مورد نياز برای رنگ آميزی كاخ ها و ابنيه دولتی را با استفاده از مواد گياهی و معدنی به صورت دستی و با فرمول‌های قدیمی و سنتی توليد می‌‌کردند.

 

تعمیرکاران