لوازم جانبی برای نصب پرده چیست؟

(0 امتیاز)

لوازم جانبی برای نصب پرده چیست؟

 

چرخ خیاطی، چرخ سردوز، نخ هم رنگ پارچه، اتوی بخار، سنجاق ته گرد و سوزن، انگشتانه، منگنه، چسب نر و ماده، انواع نوار پرده، بشکاف، انواع کش، نوار مغزی دوزی، زیره پنبه دوزی یا جا سوزنی، نوار اریب، لایی چسب، لایی نمدی، زامفیکس، چلوار، کاغذ برش، نازک، چسب آهن، چسب حرارتی، پشم شیشه، کاتر، فوم، سوزن لحاف دوزی.

قیچی، متر فلزی، متر خیاطی، متری 5/1 متری فلزی مهمندسی، پارچه پرده ای، قاب های آرکی چوبی و فلزی، ماشین حساب، مداد و دفتر، صابون خیاطی، ریسمان، چاقو، اره برقی، گونیا، کاتر، والان های برش دار چوبی، گزن جهت استفاده و برش والان های آرکی و نمدی

 

 

لوازم جانبی برای نصب پرده چیست؟
لوازم جانبی برای نصب پرده چیست؟

 

 

 

تزیینات جانبی پرده:

 

تزیینات جانبی پرده تأثیر مهمی در طراحی شما خواهد داشت و استفاده از آن می تواند یک پرده ساده را به یک پرده زیبا و بی نظیر تبدیل کند در واقع تزیینات پرده را می توان با استفاده از ریشه های منگوله دار، یراق و شرابه، گل میخ، اسکونس، پرده جمع کن، قاب چوبی، میله پرده های تزیینی، سرمه، قیطان، سرمه تخت، که جلوه زیبا و با شکوهی به پرده می دهد کار طراحی پرده را تکمیل نمود

 

لوازم جانبی برای نصب پرده چیست؟

 

ریل، پیچ، رول پلاک، اسفنج، میخ پرچ، پایه های دیواری و سقفی، انواع ریل، دستگاه منگنه، اره آهن بر، متر فنزی، چکش آنمی، پیچ گوشتی، انواع مته (آهن و الماسه) در سایزهای استاندارد، پشت دری و مینی استیل، چکش پلاستیکی جهت کوبیدن والان.

 

نوار سربی:

پس از اینکه لبه پایین پرده را به اندازه 10 الی 15 سانتی متر تو گذاشتید نوار سربی را از این قسمت عبور دهید علت اینکار زیبایی هر چه بیشتر چین های پرده و سنگین شدن پرده می باشد. در مواقع ضروری می توانید حتی از دو ردیف نوار سربی در پایین پرده استفاده کنید توجه داشته باشید که قبل از شستشوی پرده باید نوار سربی را جدا کنید.

 

 

 

لوازم جانبی برای نصب پرده چیست؟
لوازم جانبی برای نصب پرده چیست؟

 

یراق آلات

تزییناتی هستند که در مدل و طرح های مختلف برای زیباتر شدن هر چه بیشتر به دور والان یا کناره های پرده دوخته می شوند مانند انواع یراق، ریشه های منگوله دار، روبان ها و شرابه ها.

 

توجه داشته باشید که رنگ یراق آلات با رنگ پرده هماهنگی کاملی داشته باشد.

 

برای تعیین متراژ مورد نیاز هم می توانید لبه آن قسمتی را که می خواهید یراق دوزی کنید اندازه زده و 20 الی 15 سانتی متر اضافه در نظر بگیرید.

 

هنگام دوخت یراق به لبه والان یا پرده آن را کاملاً شل و آزاد نگه دارید و آن را نکشید چون ممکن است که حالت چین خوردگی والان بوجود آید.

تعمیرکاران