نصب و تعمیر شیرالات

(0 امتیاز)

 

نصب و تعمیر شیرالات:

 

 

به دلیل تنوع زیاد در شیرالات ساختمانی این امکان وجود ندارد که بطور کامل تمامی مراحل و شکل نصب آنها را توضیح داد . هر کارخانه هر چند استاندارد های لازم برای نصب شیرآلات را در نظر دارد ولی تکنیک ها و روش های خاص خود را هم بخصوص برای شیرآلات فانتزی در نصب به کار می گیرد.

 

در مطلب نوشته شده با تکیه به تجربه سرویسکاران و متخصصان این حوزه نکات کاربردی از نصب شیرالات را توضیح خواهیم داد.

 

 

 

 

نصب و تعمیر شیرالات
نصب و تعمیر شیرالات

 

 

 

نصب شیر روشویی:

 

دو مدل شیر روشویی در بازار موجود می باشد. یا بواسطه لنگی ها و در مدل قدیمی هستند و نصب می شوند. یا بصورت مدل های نوین هستند که بر روی سینک نصب می شوند.

برای نصب شیر روشویی باید ابتدا یک پیچ تمام  را از سمت صاف در کف شیر نصب و محکم کنید. این شیرها دارای دو عدد شیلنگ مخصوص می باشند. این شیلنگ ها را دو یک سر مهره می نامند. از یک سمت پیچ دارند و از سمت دیگر مهره. بنابراین باید از سمت پیچ دار این شیلنگ ها به آرامی در کف شیر بسته شوند. همین که در جای خود محکم شد کافی است.

 

بهتر است اگر سوراخ سینگ کوچک است ابتدا یکی از این شیلنگ ها را نصب کنید و پس از اتمام نصب شیر دومی را از زیر کار ببندید.

پس از نصب این شیلنگ ها ، آنها را از سوراخ سینک رد کنید. مهره مخصوص و واشر مخصوص شیر را بر داشته و ابتدا مهره را در زیر شیر و سپس مهره را روی آن گذاشته و با آچار مخصوص مهره را محکم کنید.

 

نصب شیرآلات 

پیچ و واشر نگه دارنده شیر روشویی

در نظر داشته باشید که بر روی سینک و دور شیر سینک هم یک واشر تعبیه می شود.یک واشر هم که پهن تر است در زیر قرار می گیرد. حالا باید سر شیلنگ ها را به شیر های پیسواری که قبلا در زیر سینگ کار شده نصب کنید . تا شیر فرآیند نصبش تمام شود.

 

نصب شیر های سینک متحرک

این نوع شیر ها از نوع شیلنگ دار هستند که می توانید شیر را از جای خود در بیاورید و تا محدوده ای حدود 50 تا 100 سانتی متر جا به جا کنید. این شیر ها به جای دو شیلنگ سه شیلنگ در زیر خودشان دارند و بواسطه یک ترمینال و یا چند راهی که به آب متصل می شود به شیر وصل می شوند .

 

شما باید ابتدا شیلنگ ها را به ترمینال یا چند راهه و بعدا از چند راهه به شیر وصل کنید.

 

نصب شیرآلات 

شیرهای متحرک سه شیلنگ دارند

البته این نوع شیرها تنوع زیادی دارند و بهتر است دستورالعمل سازنده را مشاهده کنید.

 

 

 

 

نصب شیر روشویی

 

شیر های روشویی هم دقیقا همانند شیر های سینک هستند. با این تفاوت که به جای نصب شیر به سینک آن را بر روی سنگ روشویی نصب می کنند.

طریقه نصب فلاش تانک

 

نصب شیرآلات 

 

قطعات یک فلاش تانک شامل لوله های عمودی، بست نگه دارنده لوله، شناور، دکمه یا دستگیره یا بند تخلیه آب، مخزن فلاش تانک، دریچه نگه دارنده آب و تعدادی پیچ و روپلاک و تعدادی واشر و مهره می باشد.
برای نصب یک فلاش تانک در مرحله اول باید فلاش تانک را طبق نقشه موجود در کارتن سرهم کرد.


و بعد لوله های موجود را سر هم می کنیم تا ارتفاعی که اعضای خانواده به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. ارتفاع استاندارد یک فلاش تانک تا زیر مخزن حدودا 150 سانتی متر می باشد ولی در مدل هایی که سبک کوتاه دارد و مدل آنها با دکمه فشاری می باشد و بندی نیست در ارتفاع حدود 100 سانتی متر نصب می شوند.


بعد از علامت زدن جاهایی که نگه دارنده فلاش تانگ روی دیوار می باشد آنها را سوراخ کرده و فلاش تانک و لوله ها را در جای خود قرار می دهیم و فلاش تانک را توسط شلنگ رابط به شیر پیسوار متصل می کنیم.
باید به این نکته توجه داشته باشیم که شناور فلاش تانگ را به خوبی تنظیم کرده باشیم و از سر ریز شدن آب جلوگیری کند.

 

نصب شیر پرکن توالت فرنگی

همانند فلاش تانک است . این شیر ها یک خروجی دارند که با اتصال شیلنگ به سر آنها و اتصال سمت دیگر به فلاش توالت فرنگی کار پر کردن فلاش این توالت ها را انجام می دهند.

 

نصب شیرآلات 

نصب شیلنگ شیر پر کن توالت فرنگی توسط کارشناسان ما تعمیرکاران 24

 

در پایان خاطرنشان می شویم کار نصب شیرالات بخصوص شیر هایی که بر روی سینک ، روشویی و یا در مکان های سخت نصب می شوند نیاز به تخصص دارد. هر گونه اشتباه محاسباتی در نصب شیر می تواند باعث ترکیدن لوله در مکان نصب در اثر کوچک ترین فشار شود.

 

 نصب و تعمیر شیرالات

 

 

تعمیرکاران