راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی

(1 امتیاز)

راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی


    راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی


        ابزار لازم برای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی


            مولتی متر دیجیتالی


            میکرون سنج


            پمپ خلاء


            کپسول نیتروژن  و رگولاتور


            پیچ گوشتی چهار سو شماره دو


            آچار آلن 4 میلی متر


            گیره


            خم کننده لوله مسی


            تراز


            متر


            مجموعه آچار

 

راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی
راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی


پایه های پشت واحد داخلی کولر را باز کنید و کولر را به آن ها تکیه دهید.چهار سیم ولتاژ پایین مربوطه را همانطور که در قسمت راهنمای نصب واحد خارجی نیز توضیح داده خواهد شد، به واحد داخلی متصل کنید.برای سهولت در عبور دادن سیم ها از سوراخ درون دیوار، آن ها را با نوار چسب پهن مخصوص به هم بچسبانید.قسمت پایین واحد داخلی را ببندید.

    نصب واحد خارجی کولر گازی ال جی

پد مخصوص را روی پشت بام یا محل مورد نظر خود قرار دهید. پایه های پلاستیکی را به پایه های یونیت خارجی وصل کنید و یونیت را بر روی پد قرار دهید .

راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی
راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت ال جی


اگر از لوله های پیش ساخته استفاده نمیکنید، می توانید سر پیچ ها را از دریچه های واحد خارجی باز کنید.


بعد از بریدن لوله های لازم، تمیز و مسدود نبودن لوله ها را چک کنید. خط انتقال دهنده ماده مبرد را متصل کنید و آن را با استفاده از یک آچار گشتاور و یک آچار دیگر محکم کنید.یک کپسول نیتروژن همراه با یک تنظیم کننده ایمنی را به سرویس دریچه های یونیت خارجی متصل کنید. فشار هوا را بر روی 150psi g  قرار دهید و به سراغ سیمکشی ها بروید.

راهنمای نصب کولر گازی پرتابل ال جی


برای دیدن محل اتصال سیم ها، محافظ باران را بردارید .تعمیر کمپرسور کولر گازی


سیم های ولتاژ پایین را با توجه به کدهای الکتریکی وصل کنید . همانطور که در بخش قبل گفته شد، در این زمان 4 سیم ولتاژ پایین نیز باید به واحد داخلی متصل شده باشند. در ادامه عملیات نصب، سه سیم ولتاژ بالا را مطابق استانداردهای محلی به واحد خارجی متصل کنید.با استفاده از محلول آب و صابون، نشتی نداشتن اتصالات را چک کنید. در این بین فشار گاز

نیتروژن و سیم پیچ اواپراتور باید همچنان 150 psig باشد .پمپ خلاء و میکرون سنج را با استفاده از یک گیج چند راهه به کندانسور متصل و تخلیه سیستم را آغاز کنید. مخزن پمپ خلاء باید دارای روغن تازه و قادر به ایجاد یک خلاء عمیق باشد .


به میکرون سنج نگاه کنید. پمپ باید بتواند خلاء حدودا معادل 500 میکرون را ظرف 3 تا 5 دقیقه ایجاد کند . البته در صورت بلند بودن لوله ها این زمان بیشتر خواهد بود.


بگذارید پمپ سی دقیقه با خلاء 500 میکرون کار کند ، سپس دریچه پمپ را ببندید. اگر عدد میکرون سنج بعد از 10 دقیقه از 1000 میکرون بیشتر نباشد، تخلیه کامل شده است . اگر این میزان از 1000 میکرون بیشتر باشد، دریچه را باز کنید و پمپ را برای سی دقیقه دیگر به کار بیندازید . اگر باز هم مقدار هوا از 1000 میکرون بیشتر باشد، احتمال وجود نشتی وجود دارد که

باید به آن رسیدگی کنید. در غیر این صورت کار نصب کولر گازی اسپلیت تقریبا تمام شده است.

اگر لوله های شما از25 فوت یا 7.6 متر بیشتر یا کمتر باشد، باید مقدار مبرد را طبق کتاب راهنمای نصب بیشتر یا کمتر کنید، به این صورت که به ازای هر فوت، 0.22 اونس به مقدار ماده مبرد اضافه یا کم کنید. کتاب راهنما طول خطوط را 30 فوت یا 9.1 متر در نظر گرفته است، که برای این طول باید 1.1 اونس مبرد به سیستم اضافه کرد.


پس از چک کردن و تنظیم این موارد، واحد خارجی را به برق وصل کنید و واحد داخلی را نیز به کار بیندازید.


با توجه به نشانه ها و نوشته های روی پد، واحد داخلی کولر را روی آن سوار کنید.


    نصب واحد داخلی کولر گازی اسپلیت ال جی

واحد داخلی کولر گازی اسپلیت را از بسته بندی خارج کرده و پد را مانند شکل روی دیوار نصب کنید. برای اطمینان از صاف بودن پد، از تراز استفاده کنید.

 

راهنمای نصب کولر گازی
راهنمای نصب کولر گازی

 

تعمیرکاران