سرویس کولر گازی جنرال

(1 امتیاز)

سرویس کولر گازی جنرال


سرویس کولر گازی جنرال

از آنجائی که اهمیت حفظ و نگهداری کولرهای گازی جنرال تا به حال به خوبی برای مشتریان این شرکت تفسیر نشده شاید بتوان به جرات گفت که بالغ بر 70 درصد از مشکلات و عیب های کولر گازی جنرال به دلیل عدم سرویس سالیانه کولر گازی جنرال<span "> اتفاق می افتد.

در این مبحث دلایل نیاز به سرویس و نگهداری کولر گازی جنرال را برای شما بیشتر تشریح خواهیم کرد و شک نداریم که با تنها انجام به نکاتی که در این آموزه بیان می شود بالغ مشکلات شما مرتفع خواهد شد و رضایت شما از کولر گازی جنرال چندین برابر افزایش خواهد یافت.

سرویس کولر گازی جنرال


سرویس کولر گازی جنرال باید حداقل سالی یک مرتبه صورت بگیرد. قدیم ها رسم بر این بود که کولر های آبی را برای شروع یک بار روغن کاری می کردند و بعدا دوباره در پایان فصل گرما و به محض شروع خنکی هوا که به کولر دیگر نیازی نبود آب کولر تخلیه می شد و دوباره این کولر ها نظافت و روغن کاری می شد.

این موضوع در رابطه با کولر های گازی هم باید انجام شود و حتی حساسیت کولرهای گازی تا چندین برابر بیشتر است. توصیه خود شرکت کولر گازی جنرال سرویس هر شش ماه یک بار کولر گازی جنرال است ولی حداقل یک بار در سال هم که کولر گازی جنرال را تمیز کنید احتیاج به تعمیر و نگهداری این دستگاه تا سال بعد به کلی تقریبا منتفی می شود.

    سرویس دوره ای کولر گازی جنرال تا 15 درصد هزینه های تعمیرات آن را کاهش می یابد.


    با داشتن یک برنامه سرویس و نگهداری کولر گازی عمر مفید کولر گازی خود را تا حدود زیادی افزایش دهید.

    دستورالعمل مصرف کنندگان شرکت جنرال سرویس کولر گازی را بصورت الزامی برای سالی حداقل یک بار توصیه کرده است.


    بهترین زمان برای بازدید سالیانه کولر گازی جنرال اواسط بهار و قبل از شروع دوره گرما می باشد.

بازبینی سالیانه و دوره ای کولر گازی جنرال این قابلیت را به شما می دهد که ضمن انجام نظافت های دوره ای دستگاه و بهبود باد خروجی از دستگاه در صورتیکه هر یک از قطعات داخلی دستگاه در حال فرسودگی و یا خرابی باشند فورا تشخیص داده و با تعویض  و یا تعمیر آن قطعه اجازه انتشار عیب را به سایر قطعات دستگاه ندهید.

بازبینی دوره ای کولر گازی جنرال هزینه پایینی دارد و عمدتا به یک تعویض فیلتر و روغن کاری و حذف گرد و غبار روی قطعات خلاصه می شود . اما اگر این گرد و غبار در زمان خود تمیز نشوند و یا فیلتر به موقع تعویض نشود تبعات زیادی برای کولر به همراه دارد که همین موضوع عمدتا مشکلات اولیه کولر گازی را ایجاد می کند و باعث هزینه ی زیاد در تعمیرات می شود.

چرا بازدید دوره ای برای کولر گازی جنرال بصورت سالیانه الزامی است؟

    بهترین پیامد این بازدید این است که در هزینه های انرژی شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.


    ضمنا این بازدید سالیانه شما را از سلامت کولر مطمئن خواهد کرد

 

 

سرویس کولر گازی جنرال
سرویس کولر گازی جنرال


    عمر مفید کولر شما را افزایش خواهد داد.

ورود گرد و غبار با زندگی امروزی ما به دورن کولر گازی امری بلا منازع است. این گرد و غبار بر روی قطعات و مسیرهای مختلف کولر گازی می نشینند و به مرور زمان به حجمی سنگین از آلاینده ها تبدیل می شوند که اجازه عملیات درست را از کولر گازی خواهد گرفت. این گرد و غبار عاملی رسانا هستند و باعث ایجاد اتصال کوتاه و نهایتا اتصالی در بدنه و سوختن اتصالات

می شوند. گرد و غبار درون کولر گازی سالیانه باعث کاهش توانایی دستگاه و کمتر خنک کردن محیط تا 5 درصد می شود .

سرویس کولر گازی جنرال

سرویس کولر گازی جنرال
سرویس کولر گازی جنرال


یکی از اصلی ترین مشکلات کولر گازی جنرال گرم شدن باد کولر از دیدگاه مشتریان می باشد و این درحالی است که عمده دلیل این گرمی باد به دلیل رخنه گرد و غبار به فیلتر دستگاه و تاثیر این گرد و غبار بر روی مکش و کویل های دستگاه می باشد. این آلودگی حتی می تواند منشا بیماری در صورت زیاد شدن میکروب در دهانه خروجی دستگاه باشد.

این در حالی است که یک بازدید دوره ای از کولر گازی جنرال بصورت خیلی ساده و تعویض فیلتر و یا غبار روبی از بدنه و تجهیزات کولر گازی جنرال عمده این مشکلات را مرتفع می کند.

شاید باور کردنی نباشد که یک بازدید و سرویس دوره ای از کولر گازی جنرال می تواند این دستگاه را تا سال ها برای شما مفید و قابل استفاده نگه دارد.

اما چرا واقعا باید وقتی کولر گازی جنرال به خوبی کار می کند آن را بازدید دوره ای کرد ؟

بازدید دوره ای و سرویس آن اتفاقا باید برای کولر های گازی سالم انجام شود. در زمانی که کولر گازی با مشکل مواجه شد که باید یک سرویسکار خبر کرد و عیب یابی و تعمیر کولر گازی انجام شود و در آن زمان دیگر نیاز به سرویس دوره ای کولر گازی جنرال نخواهید داشت.

همانگونه که آورده شد بازدید دوره ای کولر گازی جنرال باعث کاهش هزینه های انرژی تا 15 درصد ، شناسایی قطعات فرسوده دستگاه و تعویض به موقع آنها ، و در نهایت بالاتر بردن عمر مفید دستگاه خواهد شد.

در هر بار سرویس دوره ای کولر گازی جنرال چه مواردی باید بازدید شود؟

یک سرویسکار ماهر کولر گازی در هنگام بازدید دوره ای کولر گازی همه موارد و قطعات داخلی و بیرونی کولر گازی را به همراه کلیه مسیر ها و ... دستگاه را بازدید و کنترل می کند.

در بازدید دوره ای کولر گازی جنرال مواردی همچون موتور، فن، فشار، راه های تامین هوا و خروجی هوا، کویل ها، دما، استحکام اتصالات، دقت ترموستات، صدای موتور کولر و ... باید بازدید شود و ضمنا باید تمامی قطعات از گرد و غبار پاک و تمیز شوند.

سرویس کولر گازی جنرال

سرویس کولر گازی جنرال
سرویس کولر گازی جنرالبه چند نمونه از مشکلات رایجی که با عدم بازدید دوره ای کولر گازی جنرال برای آن به وجود می آید می پردازیم:

    کثیف شدن فیلتر ها با عث گرم شدن باد دستگاه می شود


    کثیف شدن و فرسوده شدن ترموستات  کولر گازی جنرال دقت اندازه گیری دما را از آن خواهد گرفت و در نتیجه باید یا خیلی داغ یا خیلی سرد خواهد شد و ولوم دستگاه خوب عمل نخواهد کرد.


    در صورت وجود نشتی این نشتی تمامی قطعات را فرسوده و از بین خواهد برد.


    در صورت تجمع گرد و غبار در لوله تخلیه آب ، آب وارد کولر می شود و تمامی قطعات را می پوساند و یا اتصالی به وجود می آورد.


    فیوز ها و یا اورلود که وظیفه کنترل سرمایش و گرمایش را دارند دقت خود را به دلیل رسوب و گرد و غبار از دست می دهند


    ممکن است خازن از کار بیافتد و موتور دستگاه خاموش شود.


    ممکن است گرد و غبار باعث داغ شدن و سوختن و یا ضعیف شدن کمپرسور شوند


    وقتی کانال ها به هر دیلیل گرفته باشد کویل اواپراتور نمی تواند به راحتی باد را تخلیه و به آن فشار زیاد وارد خواهد شدو این موضوع باعش از بین رفتن کویل ها خواهد شد. البته کویل در هر صورت باید هر سه سال یک بار عوض شود.

سرویس دوره ای کولر گازی جنرال نه تنها باعث افزایش کارایی و بهبود فرآیند کاری و همچنین عمر مفید کولر گازی شما خواهد شد بلکه در کاهش هزینه های جانبی مانند هزینه تعمیر و نگهداری کولر گازی  و یا تعویض قطعات آن و از همه مهم تری هزینه برق و انرژی به شما کمک خواهد کرد.

و البته بسیاری دیگر از عوارض و پیامد هایی که ممکن است برای دستگاه به وجود بیاید و تنها با یک بار سرویس سالیانه کولر عمده این مشکلات پیشگیری و  مرتفع خواهد شد.

تنها یک بار بازدید دوره ای از کولر گازی جنرال در فصل بهار خیال شما را برای یک فصل آسوده خواهد کرد.

تعمیرکاران