عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال

(1 امتیاز)

عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال

هنگام انتخاب کولر گازی اجنرال، به اصل بودن دستگاه خود دقت کنید تا در آینده در صورت نیاز به عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال با مشکلات کمتری مواجه شوید. برند اجنرال برندی شناخته شده است که نسبت به برندهای مشابه کولر گازی، در صورت نصب صحیح و اصولی خرابی بسیار کمتری دارد.

خنک نبودن باد کولر گازی اجنرال

در صورت مشاهده هر گونه کارکرد غیر عادی در کولر گازی جنرال، برای مثال وقتی که کولرگازی باد خنک نمیزند و باد آن مثل باد پنکه است، حتما کولرگازی را خاموش نمایید و در اسرع وقت به عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال خود بپردازید. خاموش نکردن دستگاه در این موارد باعث آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی می شود که گرانترین قطعه کولرگازی می باشد و معمولا

قابل تعمیر نیست.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد عیب یابی و تعمیر کمپرسور، به مطلب تعمیر کمپرسور کولر گازی مراجعه کنید.

 کاهش سرمای باد کولر گازی اجنرال

 

عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال
عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرالفراموش نکنید که کولر خود را با فواصل منظم سرویس کنید. در صورت رفع نشدن این مشکل بعد از سرویس، علت میتواند کمبود گاز مبرد در سیستم باشد. برای رفع این مشکل مطلب طریقه شارژ کردن کولر گازی اسپلیت را مطالعه کنید.

  سوختن کمپرسور

سرویس نشدن به موقع کولر گازی اجنرال باعث میشود گرمای کندانسور به خوبی تخلیه نشود، در نتیجه مشکلاتی مانند بالا رفتن هزینه برق مصرفی و حتی سوختن کمپرسور پیش می آید. در صورت سوختن کمپرسور، باید این قطعه را تعویض کنید. برای دریافت قطعه اصل کولر گازی اجنرال بهتر است به تعمیرکاران معتبر مراجعه کنید.

 خازن کولر گازی

خازن قطعه الکترونیکی است که وظیفه روشن کردن و راه اندازی کمپرسور کولر گازی از حالت سکون را بر عهده دارد. اگر کولر گازی اجنرال شما به کار نمی افتد، مشکل ممکن است از خازن های آن باشد.

اگر علت خرابی از خازن کولر گازی باشد با حالت ۱ کلید فن موتور صدای هوم داده و شروع به امپر کشی می کند، ولی کمپرسور به راه نمی افتد زیرا قطعه ای که کمپرسور را به را می اندازد؛ خازن است. در چنین حالتی اگر فورا فن را خاموش نکنید موتور فن میسوزد. میتوانید خازن را با دستگاه اهم متر تست کنید. در صورت خرابی خازن، معمولا مشکل با تعویض این قطعه

برطرف میشود.

نشت آب از واحد داخلی کولر گازی اجنرال

نشت آب بر اثر تخلیه نشدن آب میعان شده روی میله های سرد کویل رخ میدهد. تخلیه نشدن ممکن است به علت گرفتگی ناودان داخل واحد داخلی یا لوله تخلیه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد رفع این مشکل به مطلب علت آب دادن کولر گازی مراجعه کنید.

 

عیب یابی وتعمیر کولر گازی جنرال
عیب یابی وتعمیر کولر گازی جنرال معنای نشانه های کولر گازی جنرال

وقتی نشانگر df یا برفک زدایی روی نمایشگر دیده میشود، کولر گازی در حالت دی فراست قرار دارد. دیفراست چند دقیقه طول میکشد و کار نکردن واحد داخلی در این حالت طبیعی است.

تصویر فن موتور نشان داده نمی شود: هوای اتاق سرد است و یا ترموستات روی دمای بالایی تنظیم شده است.

    معنای کدهای خطا یا ارورهای کولر گازی اجنرال

عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال

E2 – L2: اشکال در سنسور اتاق. سنسور اتاق قطعه کوچکی است که از جنس مقاومت الکترونیکی که با تغییرات دمای خانه مقدار مقاومت آن تغییر می کند و برد الکترونیکی متوجه تغییرات دمای مکان می شود.

E3 – L1: اشکال در سنسور لوله، این قطعه مثل سنسور اتاقی یک مقاومت از نوع متغیر می باشد که پوششی از جنس مس دارد و به لوله های داخل پنل کولرگازی چسبیده است و دمای لوله ها را به برد الکترونیکی اعلام می کند.

E4 – L5: وجود وضعیت غیر عادی در واحد خارجی

E5 – L6: نبود سیگنال برگشتی از موتور فن داخلی

E6: مشکل در شیر برقی: قطعه ای که جهت شارش مبرد را عوض میکند و در کولرهایی که از هر دو حالت سرمایش و گرمایش بهره میبرند وجود دارد. این شیر میتواند دچار خرابی های الکترونیکی و یا مکانیکی شود. تشخیص خرابی شیر برقی توسط گیج انجام میشود و برای تعویض آن بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

E7: خطای سنسور خارجی یا وجود مشکل در کابل های ارتباطی بین واحد داخلی و خارجی.

E8: خطا در محافظ گرمای بالا و گرم شدن بیش از حد کولر گازی.

E9: خطا در پمپ آب.

تشخیص قطعی در مورد علت پیام های خطا توسط یک تعمیرکار حرفه ای ممکن است، با این حال میتوانید قبل از تماس گرفتن با یک تعمیرکار یا تصمیم گرفتن برای تعویض قطعه ای که پیام خطا به آن مربوط است، ابتدا شرایط قطعه مورد نظر، برای مثال در صورت دریافت ارور E2، برق ورودی به سنسور داخلی را چک نمایید و در صورت رفع نشدن مشکل، با تعمیرکار حرفه ای

تماس بگیرید.


تعمیرکاران