تعویض پوشال کولر ابی

(4 امتیاز)

تعویض پوشال کولر ابی

نحوه سرویس و راه اندازی کولرآبی:


به منظور باز کردن درپوش کناری کولر ، درپوش را از محل مخصوص گرفته و به طور عمودی به طرف بالا بکشید تا قسمت تحتانی آن از بدنه جدا گردد . سپس درب را به طرف خارج کشیده آنرا بیرون بیاورید .
دریچه اطمینان آب را با دقت باز نموده و تشتک پایین را با شلنگ آب خوب بشویید....


هر سال پس از شستن کولر و خشک شدن تشتک آن ابتدا کفی و پایه ها و محل نصب شناور را با سمباده تراشیده و ضد زنگ بزنید و سپس آنرا رنگ نمایید تا عمر مفید کولر افزایش پیدا کند. این کار برای شهرهایی که دارای املاح زیادی در آب می باشند ضروری تر به نظر می رسد . پمپ آب را باز نموده و ضمن سرویس و روغن کاری آنرا در محل مخصوص خود با دقت نصب نمایید....

 

اگر قصد داریم در مورد سرویس کولر آبی هم اطلاعاتی داشته باشید بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

تعویض پوشال کولر ابی
تعویض پوشال کولر ابی

با پر کردن تشتک تحتانی از آب و روشن نمودن واترپمپ اطمینان حاصل نمایید که مسیر آب درشلنگ و سه راهه و آب پخش کن ها باز است....


ناودان های مستقر در درپوش ها را تمیز کرده تا منافذ آن باز شود...


موتور را باز نموده و آن را سرویس و روغن کاری نمایید...


چنانچه محور موتور لقی دارد می توانید با استفاده از واشر مخصوص لقی آنرا بگیرید . البته لقی کم اشکالی ندارد...


یاتاقان ها روغن کاری نمایید .


د ر هنگام نصب موتور کولر هرگز تسمه متصل به آنرا بیش از اندازه محکم نکنید طوری که اگر دو دست خود را در دو سمت تسمه بگیرید حدود یکی دو سانتی متر به سمت داخل جمع شود .


هر دو سال یکبار پوشال ها را عوض کنید . از بین بردن شوره کولر البته تعویض پوشال ها بسته به آب شهر ممکن است هر سال ضروری باشد...


در موقع تعویض پوشال باید ابتدا آنرا خیس کرده و در محل مخصوص خود گذاشته و سپس شبکه سیمی مخصوص را روی آن قرار دهید .

 

 

 

تعویض پوشال کولر ابی
تعویض پوشال کولر ابی

 

 

 


شکم پوشال را بگیرید تا آب روی تسمه و واترپمپ نریزد


شناور را طوری تنظیم نمایید که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان به بیرون نریزد .


قبل از روشن نمودن موتور در اول فصل پارچه بزرگی را خیس کرده و آنرا مقابل دریچه هوا قرار دهید تا از ورود گردو خاک به درون اتاق جلوگیری به عمل آید .


برای تهویه بهتر، واترپمپرا به مدت 10 دقیقه روشن نمایید تا پوشال ها خوب خیس شود سپس موتور کولر را روشن کنید .


با پایان فصل گرما آب تشتک را خالی نموده وشیر ورودی آبکولر را ببندید .


روی کولر را با برزنت مخصوص بپوشانیدتا از گرد و خا ک و باد و باران مصون بماند .


در فصولی که از دریچه کولر استفاده نمی کنید دریچه کولر را خوب ببندید .

 

تعویض پوشال کولر ابی

پوشال، نقش بسزايي در تكميل و بالا بردن راندمان سرمازائي كولر دارد . پوشال عبارت است از رشته هاي كوتاه و بلندي كه توسط ماشين پوشال سازي توليد گرديده است و در بسته بندي هايي متشكل از توريهاي نايلوني مخصوص قرار گرفته است. پوشال چوبي به دليل قدرت بالاي جذب آب شايد بهترين ماده اي باشد كه براي بالا بردن راندمان در كولر مورد استفاده قرار مي گيرد. چوب به دليل متخلخل بودن و داشتن ساختمان فيبري مي تواند آب را به خوبي در خود نگهداري نمايد و در اثر حركت باد توليد شده توسط پره هاي متصل به الكترو موتور موجب ايجاد خنكي بيشتر مي گردد. اندازه رشته هاي چوب مورد استفاده در پوشال متفاوت مي باشد و عرض آنها 1 تا 2 ميليمتر و ضخامت آنها نبايدبيشتر از 2 ميليمتر باشد.

 

چوب مورد استفاده در اين محصول داراي خواص فيزيكي خاص ومتخلخل بوده و انعطاف بيشتري نسبت به چوبهاي ديگر دارد. از اين رو بهترين چوب جهت توليد پوشال كولر چوب سپيدار ، تيره بيد وصنوبر بوده كه مي توانند در منافذ خود آب را به بهترين نحو نگهداري نمايند، از ديگر مزاياي اين گونه چوب ها راحتي كار با آنهاست به طوريكه دستگاه هاي مورد مصرف جهت توليد به دليل نرم و سبك بودن اين نوع چوب داراي كمترين استهلاك و هزينه نگهداري مي باشند. پوشال قیمت بسیار مناسبی دارد واکثر دست اندر کاران معتقدند پوشال کولر های آبی باید به خاطر حفظ مسایل بهداشتی وتنفسی هر سال تعویض شود.

 

اگر قصد داریم در مورد سرویس کولر آبی هم اطلاعاتی داشته باشید بر روی لینک کلیک کنید.

 

تعمیرکاران