سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبی

(1 امتیاز)

سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبی

با آغاز فصل گرما می بایست در ابتدا اقدام به سرویس کولر آبی نمایید تا از سالم و یا معیوب بودن آن مطلع شوید و اگر نیازی به سرویسکار داشتید با یک مرکز تعمیر کولر آبی تماس حاصل فرمایید. شرکت تعمیرات لوازم خانگی تعمیر کاارن  با پوشش دهی  کلیه مناطق تهران در تمام ایام هفته، آماده سرویس دهی در زمینه تعمیر کولر آبی و یا راه اندازی آن می باشد.

شما می توانید با شماره گیری یکی از خطوط ما خیال خود را بایت گرمای تابستان راحت کنید و با آرامشی کامل فصل گرم را پشت سر بگذارید. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا خودتان سرویس کولر آبی را انجام دهید تا در هزینه ها صرفه جویی کنید چرا که کولرهای آبی سیستم پیچیده ای ندارند و به راحتی می توانید با خواندن این مقاله نیازتان را برطرف فرمایید.

چنانچه تلاش شما بی نتیجه ماند و کاری از پیش نبردید آن وقت می توانید مشکلتان را با مشاورین ما در میان بگذارید و در نهایت تقاضای یک تکنسین مجرب و آشنا به تعمیر  و سرویس کولر آبی نمایید تا در کسری از ساعت در محل شما حضور داشته باشد. در ادامه به بررسی ساختار و تجهیزات این وسیله خنک کننده می پردازیم تا در صورت نیاز به سرویس کولر آبی

بتوانید خودتان این کار را انجام دهید.

 

سرویس  راه اندازی  و تعمیر کولر ابی
سرویس راه اندازی و تعمیر کولر ابی

 

 

سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبی


اگر قبل از روشن کردن دستگاه سرویس کولر آبی انجام نشود ، خسارات بسیاری به کولر وارد می شود پس بهتر است قبل از اولین بار روشن شدن کولر ، کلیه قسمت های آن چک شود.

در این دستگاه ها نمی توان درجه سرما را تنظیم یا انتخاب کرد و نهایتا می توان دور کند و یا تند را برای کولر انتخاب نمود که این خود یکی از معایب کولرهای آبی به حساب می آید. اگر برای مکانی خاص به دنبال وسیله ای خنک کننده می گردید و نیازمند این است که درجه دستگاه را مطابق با مکان مورد نظر تنظیم نمایید ، پیشنهاد می کنیم از کولرهای گازی استفاده

کنید. تعمیر کولر آبی برعکس کولرهای گازی کم هزینه و به صرفه تر می باشد، به طوری که حتی می توان بدون نیاز به تکنسین سرویس کولر آبی را انجام داد.

گرمای زیاد اواسط فصل بهار در برخی اوقات سبب می شود تا افراد بدون سرویس کولر آبی ، دستگاه را روشن کنند و بدون توجه به این که شاید یکی از قطعات نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد باعث سوختن و یا از کار افتادن کامل کولر شوند. پس بهتر است قبل از روشن نمودن اقدام به تعمیر کولر آبی نمایید تا علاوه بر سالم ماندن دستگاه از به هدر رفتن انرژی نیز

جلوگیری شود. اکثر قطعات کولر باید بلافاصله قبل از روشن شدن چکاو کامل شوند. طول عمر برخی از این قطعات کم است و ضریب فرسایشی بالایی دارند که ممکن است با همان فرسودگی کار کنند اما به دلیل فرسوده شدن ، مصرف کولر آبی را بالا ببرند.

سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبی

سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبی
سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبیبه طور کلی کولرهای آبی از دو بخش گردش هوا و آب تشکیل می شوند. هر کدام از این عملکردها به صورت جداگانه رخ می دهد و توسط دو موتور مجزا این کار صورت می گیرد. به موتوری که مسئولیت گردش آب را بر عهده دارد پمپ آب می گویند و عمل گردش هوا به وسیله موتور اصلی کولر اتفاق می افتد که در اکثر مواقع تعمیر کولر آبی به دلیل معیوب شدن یکی از این

دو موتور صورت می گیرد. در کل می توان کلیه قطعات و تجهیزات کولر آبی را در سه بخش الکتریکی ، مکانیکی و ثابت دسته بندی نمود. بخش الکتریکی شامل پمپ آب ، موتور کولر و کلید سه دکمه ای می باشد. بخش مکانیکی شامل تسمه ، شناور و توربین هوا است و همچنین بخش ثابت تشکیل شده است از بدنه ، دریچه ها ، شیر تخلیه و اتصالات شبکه آبرسانی.

سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبی
سرویس ، راه اندازی و تعمیر کولر آبی

 

تعمیرکاران