توضیح مراحل تولید شیرآلات

(0 امتیاز)

توضیح مراحل تولید شیرآلات :

 

در این مقاله ما قصد توضیح مراحل مختلف و چگونگی تولید شیرآلات را داریم که به شرح ذیل تقدیم حضورتان می گردد:

 


مرحله ریخته گری :

 

ریخته گری سه نوع قالب ماسه ای ، دایکست و ریژه را شامل می شود. ریخته گری ماسه ای را همان ریخته گری سنتی می نامند که قالب های ماسه ای یکبار مصرف در ان ساخته می شود.و بعد از انتقال مواد مذاب در ان و خنک شدن با زدودن ماسه ها محصول مورد نظر به دست خواهد امد.از ریخته گری به روش دایکست جهت تولید قطعات آلومینیومی و آلیاژهای روی استفاده می شود.اکثرا شیرآلات با کیفیت و مرغوب با استفاده از قالب های ریژه تولید می شوند که یکی از بهترین روش های ریخته گری محسوب می شود.

مزایای این روش شامل: دقت ابعادی خوب ، سطح تمام شده مناسب و کیفیت متالورژیکی بالای قطعات می باشد.

 

توضیح مراحل تولید شیرآلات
توضیح مراحل تولید شیرآلات

 


مرحله ماشین کاری :

 

در مرحله ماشین سازی پرتی های موجود در اطراف قالب توسط اره های صنعتی بریده می شود و بعد از تخلیه ماسه مخصوص ریخته گری از درون قطعه،این سوراخ ها به وسیله ماشین های تراش و دریل تراشیده می شوند.

 

 


مرحله پرداخت کاری :

 

مرحله پرداخت کاری شامل ۲ مرحله سنباده زنی و پولیش می باشد. در مرحله سنباده زنی ، سطوح قطعات ماشین کاری شده ، توسط نوارهای چرخان سنباده ساییده می شوند تا ناهمواری های سطح کار گرفته شود. در قسمت پولیش هم سطح کار براق و صیقل داده می شود.

 


مرحله آبکاری :

 

فرایند آبکاری شامل ۳ بخش می شود:

 

1. آماده سازی قطعات 

2. آبکاری نیکل 

3. آبکاری کروم 

 


مرحله مونتاژ :

 

در مرحله مونتاژ بعد از کنترل مشخصات ظاهری، کارتریج های اروپایی بر روی شیرآلات نصب خواهند شد. سپس در قسمت آزمایشگاه ، آزمایش می شوند.

 

تعمیرکاران