چگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه؟

(0 امتیاز)

چگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه ؟

 

راه حل:

 

اگر شیر ظرفشویی آشپزخانه منزل شما فرسوده شده و یا به هر دلیلی قصد جایگزین کردن شیر جدیدی را دارید.خودتان دست به کار شوید. ما در این مطلب تمام مراحل تعویض شیر آشپزخانه منزل شما را به طور کامل توضیح داده ایم.

 

قدم اول – تهیه شیر ظرفشویی مناسب:

 

 شیرالات را از مراکز و برندهای معتبر و با گارانتی تعویض تهیه کنید.

 

قدم دوم – بازکردن شیر ظرفشویی کهنه:


شیر اصلی آب سرد و گرم این شیر را از کابینت زیر آن ببندید و شلنگ های متصل به این شیرها را نیز باز نمائید. سپس آن طرف شلنگ ها را نیز از شیر ظرفشویی باز نمایید. بعد از آن اتصالات شیر به سینک را با استفاده از آچار باز نمائید.

 

 

چگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه؟
چگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه؟

 

 

قدم سوم – نصب شیر آکبند:


ابتدا اگر مدل شیری که خریداری کرده اید، باید سر هم شود درپوش پلاستیکی علمک آن را بردارید و بر روی پایه شیر بپیچانید. دقت داشته باشید که حتما واشر مربوطه را نیز درون آن قرار دهید تا آب بندی را به خوبی انجام دهد. برای سفت نمودن این دو قسمت به هم، از آچار فرانسه استفاده کنید. این کار را به آرامی و با دقت انجام دهید تا به آبکاری روی شیر آسیب نرسد. برای محافظت بهتر می توانید تکه ای پارچه بین آچار و شیر قرار دهید.

 

 

حالا که شیر را مونتاژ کرده اید نوبت به نصب آن بر روی سینک می رسد. شیرآلات ظرفشویی به ۲ مدل کلی تقسیم می شوند. مدلهایی که دارای سری جداشونده هستند و یک شلنگ داخلی به آنها متصل است و مدلهایی که بدون شلنگ داخلی اند و سری ثابت دارند. در مدلهای بدون شلنگ معمولا ۲ عدد واشر برای اتصال به سینک وجود دارد. یکی که به صورت حلقه ای است و باید میان سینک و شیر قرار گیرد و دیگری که کمی ضخیم است و دارای ۲ سوراخ برای عبور پیچ های اتصال شیر می باشد. این واشر باید از زیر سینک نصب شود. ۲ عدد میله تمام رزوه            (میله ای شبیه پیچ که دارای سری نمی باشد) نیز در جعبه وجود دارد که باید زیر شیر بسته شود. این کار را پیش از قرار دادن شیر بر روی سوراخ سینک انجام دهید.

 

 

مرحله دیگر نصب واشر زیرین و محکم کردن مهره هاست. در این مرحله می بایست واشر زیرین را از زیر سینک بر روی میله های تمام رزوه فرو کنید و سپس مهره های استوانه ای شکل برنجی را بر روی میله های تمام رزوه ای که زیر شیر در مرحله قبل بسته بودید بپیچانید. با استفاده از ابزاری پلاستیکی که معمولا درون جعبه ی شیر جدیدتان موجود است مهره ها را بپیچانید تا کاملا سفت شود.

 

چگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه؟
چگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه؟

 

 

درصورتیکه شیر جدیدتان از نوع سری متحرک و شلنگ دار است،خبری از میله های باریک تمام رزوه نیست و شما با لوله ی پهنی طرف هستید که شلنگ از داخل آن عبور کرده است و برای محکم کردن شیر به سینک از مهره ی بسیار بزرگی برخوردار است و باید بعد از عبور دادن آن لوله ی پهن از سوراخ روی سینک به دور آن پیچیده شود. برای این کار به سادگی می توانید با دست سفت کردن را انجام دهید. با اینکه این مهره را می توان با آچار بست ولی به دلیل کم بودن فضای زیر سینک امکان کار کردن با آچار بسیار کم است.

 

قدم چهارم – متصل کردن شلنگ های آب سرد و گرم:


در این مرحله که شیر به خوبی به سینک متصل شده است، نوبت اتصال شیر به آب است، این کار را از وصل کردن شلنگ ها به شیر آب شروع کنید،برای سفت کردن شلنگ ها به شیر، نیازی به آچار ندارید و با پیچاندن خود شلنگ این کار انجام می شود و برای اتصال آن طرف شلنگ به سادگی با آچار فرانسه می توانید کار را به سرانجام برسانید، فقط یادتان باشد که حتماً واشرهای آب بندی مهره ها را درون آنها گذاشته باشید و هرگز از تفلون برای آب بندی استفاده نکنید.

تعمیرکاران